Інструкції для студентів

Реєстрація на сайті

Як обрати дистанційний курс?

Як записатися на дистанційний курс?

Як працювати з дистанційним курсом?

Як проходити тестування в курсі?

Ми бажаємо зробити використання ресурсу ЦДН зручним і комфортним. Якщо серед найчастіше задаваних питань Ви не знайшли відповіді, напишіть нам (baa.cdn@gmail.com) і ми із радістю допоможемо Вам.

Дії студента

 
<<на верх

Пост готується до публікації

ПЕРШІ ДІЇ

 1. Відкривши сторінку сайту Центру дистанційного навчання, слід первинно пройти аутентифікацію за власними логіном та паролем, отриманим від старости.
 2. Далі на головній сторінці  сайту, у  блоці категорій курсів обрати власний ФАКУЛЬТЕТ, далі - відповідну СПЕЦІАЛЬНІСТЬ, за якою ви навчаєтесь, КУРС та СЕМЕСТР.
 3. Обрати назву дисципліни.
  1. Якщо  курс є провідним - , то Ви за першим входом до курсу потрапляєте до самореєстрації. Отримавши від старости кодове слово, слід вписати його до текстового поля і натиснути кнопку Увійти до курсу.
  2. Якщо це курс за посиланням - , Вам слід натиснути посилання Вхід до курсу і перейти до провідного курсу. За першим входом до курсу потрапляєте до самореєстрації. Отримавши від старости кодове слово, слід вписати його до текстового поля і натиснути кнопку Увійти до курсу.

 

Надалі обирати курси, в яких ви зареєструвалися, вже не потрібно, вони будуть  відображатися в блоці Мої курси на вашій сторінці після реєстрації на сайті.

 

ЩО РОБИТИ ДАЛІ?

 1. Потрапивши на сторінку курсу, Ви побачите декілька блоків з матеріалами. Перш, ніж приступити до опрацювання завдань, слід ознайомитися з технологічною картою, яка розповість, на якому тижні, скільки балів треба заробити, за який вид завдань, і чи є зустріч з викладачем на цьому тижні.
 2. Далі, визначившись із виконуваним завданням, відкрити відповідний елемент завдання і прочитати інструкції від викладача.
 3. Виконати власне завдання.
 4. Відзвітуватися за інструкціями, описаними в завданні:
  1. ОЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ: в день за розкладом занять. Після дистанційного періоду звітування відбувається в аудиторіях університету за розкладом.
  2. ЗАОЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ: звітування повинно проходити в рамках тижня з понеділка по п’ятницю.
  3. Викладач, отримавши від вас результати роботи, перевіряє і виставляє бал, а на сторінці вашого курсу дисципліни, біля виконуваного завдання, з’явиться галочка виконання.

Головна задача – виконати завдання вчасно. 

Реєстрація на сайті

 
<<на верх

На сайті можуть бути зареєстровані лише студенти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Реєстрацію користувачів на сайті виконує лише Центр дистанційного навчання.

Для реєстрації староста групи повинен надати у паперовому та електронному табличному видах наступну інформацію:

 • повне Прізвище, Ім'я, По-батькові студента;
 • факультет/інститут;
 • спеціальність:спеціалізація;
 • телефон в форматі (ххх) ххххххх;
 • електронна пошта;
 • Skype.

Староста є відповідальною особою за особисті дані студентів групи. Відповідна інформація зберігається в архіві центру і використовується лише в учбових цілях.

Як обрати дистанційний курс?

 
<<на верх

Для того, щоб обрати потрібний курс, необхідно:

1. На головній сторінці у першій колонці ліворуч у блоці Категории курсов обрати факультет, на якому Ви навчаєтеся.  Назви факультетів виокремлені великими літерами.

3. На другому рівні списку знайти власну назву спеціальності, за якою навчаєтесь.

4. На третьому рівні списку обрати курс - 1 курс.

5. Далі обрати навчальний семестр - перший або другий.

 Далі відкриється перелік курсів (дисциплін), доступних студентові. 

З першим входом до курсу вам буде запропоновано записатися на курс. Курс може бути вільного доступу або із доступом за ключовим словом. (Див. Як записатися на дистанційний курс?)

Як записатися на дистанційний курс?

 
<<на верх

1. Обравши курс біля назви знизу, ви побачите призначеного викладача. Натиснувши посилання, можна отримати інформацію про викладача, в якій є електронна пошта викладача, на яку ви можете відправити запит про пароль для входу до курсу.

Якщо вы переходили до основного курсу через курс за посиланням, то вам буде запропановано сторінку запису на курс. Там теж є посилання на дані про викладача.

Після введення кодового слова слід натиснути на кнопку Записаться на курс.

2. Коли перелік курсів завеликий, то інформацію можна отримати за натисканням іконки у вигляді синього кружечку із знаком оклику. Інформацію про курс буде виведено у окремому вікні.

3. Побачивши аватарку викладача, можна за нею отримати інформацію про викладача та його електронну скриньку. А наприкінці інформації за допомогою кнопки Отправить сообщение написати викладачеві повідомлення.

Тепер ви зможете користуватися матеріалами курсу та виконувати контрольні завдання.

Як працювати з дистанційним курсом?

 
<<на верх

З першим відкриттям курсу Вам може бути запропановано ввести ключове слово для оформлення участі в курсі. Вказавши ключове слово, Ви стаєте учасником курсу і повинні дотримуватися описаних в елементах курсу вимог до виконання навчального навантаження.

Зміст курсу розміщено у центральній колонці. Студент обирає відповідний елемент курсу і отримує інформацію для вивчення, виконання. Після опрацювання звітує викладачу про виконання для нарахування балів. Прийняття результатів виконання може відбуватися аудиторно або дистанційно - визначається викладачем.

Панель навігації (1)  показує місце поточної сторінки в ієрархії сайту. Слова є гіперпосиланнями для миттєвого переходу на потрібну сторінку сайту.

Нижче панелі навігації сторінка поділяється на три колонки. 

Блок - це група посилань та інші засоби роботи з курсом, об’єднані за загальними ознаками.

Блоки обрамлені рамкою. Користувач може згорнути або розгорнути вміст блоку за допомогою кнопки, розташованої праворуч від його назви. Також можна перемістити блок у док, місце праворуч сторінки. Назва блоку відображається завжди.

Назви можуть бути українською, російською і англійською мовою, залежно від того, яку мову інтерфейсу ви обрали при реєстрації. Ви можете змінити мову інтерфейсу, обравши у верхньому правому куті одну з доступних мов. На жаль, переклад мови інтерфейсу на українську мову далекий від досконалості, деякі файли не мають перекладу, і тому частина інформації відображається мовою за замовчуванням, тобто англійською, а файли довідки  - російською мовою.

Основними блоками, що можуть знаходитися на сторінці ДК є:

Навигация (2) – доступ до всіх сторінок курсу, що доступні студенту.

Настройки (7) – містять доступ до налаштувань курсу, що доступні студенту.

Поиск (8) – здійснення пошуку за ключовими словами у курсі.

Люди (9) – список тих студентів, що зареєструвалися у курсі.

Обмен  сообщениями (10) – доступ до повідомлень, що вам надсилають, чи які ви хочете відправити іншим слухачам курсу.

Пользователи на сайте (14) – список студентів, що зараз зайшли у курс.

Последние новости (3) – останні новини з форуму курсу.

Предстоящие события (13) – висвітлюються події, що заплановані на найближчий період, н-д, тестовий контроль.

Календарь (6) – висвітлюються події всього курсу.

Последние действия (12) – дії, що зроблені викладачем чи адміністратором у курсі.

Фрагмент Розділи дистанційного курсу може бути, як вже згадувалося вище, у різних форматах. Найчастіше використовується формат курсу «Розділи по темах». Розглянемо його детальніше. Розділи розміщені у середній колонці сторінки між блоками курсу. Верхній розділ (4) містить обов’язкові новини курсу у Новинному форумі і Загальному форумі, але вони можуть бути видалені за бажанням викладача, а можуть бути додані інші, як, наприклад, робоча програма курсу, навчальна програма курсу, теми ІНДЗ.

Наступні розділи також можуть бути структуровані викладачем по різному, або кожна тема дисципліни може бути в окремому блоці, або курс буде розділений на модулі (5), або окремими блоками можуть бути виділені матеріали для самостійного вивчення тощо.

Студент може бачити свої досягнення завдяки відміткам (11). Відмітка поруч з назвою елемента може бути використана для відображення завершення елемента. Якщо показана пунктирна відмітка, то Ви можете клацнути по ній, щоб відзначити завершення елемента (при повторному клацанні відмітка знімається). Відмітка не обов'язкова і є лише способом відстеження Вашого прогресу в курсі. Якщо показано порожнє поле для позначки - це означає, що вона з'явиться автоматично після завершення елемента відповідно до встановлених викладачем умов. Також ці досягнення може бачити викладач. У розділах розміщуються ресурси (файли для завантаження, веб-сторінки) і елементи (тести, книги, опитування, завдання тощо) курсу.

Через такі відмітки у курсі може бути вказана умова для проходження тесту: поки студент не прогляне всі лекції, матеріал яких входить у тест, проходження тесту йому буде не доступне.

Ресурси та активні елементи представлені в розділі курсу у вигляді посилань, які складаються з назви і графічного позначення, що вказує на тип ресурсу або елемента. Клацання на цих посиланнях відкриває відповідний ресурс або завдання курсу.

Перехід по розділах також можливий завдяки блоку Навигация.

Відео-інструкція "Можливості роботи з курсом"

Як проходити тестування в курсі?

 
<<на верх

Відео-інструкці "Як проходити тестування"

Last modified: Monday, 23 May 2016, 2:49 PM